Корисна інформація
Назад
Що таке електронний підпис?
Електронний підпис – це електронні дані підписувача, які додаються до електронного документа або логічно з ним поєднуються. Такий підпис забезпечує ідентифікацію особи, яка підписала електронний документ, та підтверджує цілістність (незмінність) даних.
Електронні підписи широко використовуються в різних галузях, таких як електронна комерція, онлайн-банкінг, електронний обмін документами та інші, де важлива безпека та достовірність електронної інформації.
На сьогодні Закон України «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» виділяє 3 види електронних підписів:
- звичайний електронний підпис. Може існувати у форматі буквенно-числового набору даних (наприклад, разові OTP-паролі) або графічного відображення власноручного підпису. Має низький рівень довіри.
- удосконалений електронний підпис (УЕП). Створюється з використанням кваліфікованого сертифіката електронного підпису, виданого кваліфікованим надавачем електронних довірчих послуг та не містить відомостей про те, що особистий ключ зберігається в засобі кваліфікованого електронного підпису. Має середній рівень довіри.
- кваліфікований електронних підпис (КЕП). Створюється з використанням засобу кваліфікованого електронного підпису і базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису. Має високий рівень довіри.